790 520 122

geometria kół toruń

Geometria kół

Prawidłowe ustawienie kół osi jezdnej jest podstawą odpowiedniej sterowności, a co za tym idzie, bezpieczeństwa na drodze. By mieć pewność, że nasz pojazd będzie w stanie zadbać o nas, my także musimy o nim pamiętać. 

Prawidłowe ustawienie geometrii kół warunkuje odpowiednie manewrowanie, zwrotność oraz stabilność toru jazdy. Obsługujemy Toruń i Lubicz w pełnym zakresie usług. 

Różnica pomiędzy zbieżnością a geometrią kół rozgranicza zakres możliwości ustalenia pomiaru. W tym sensie Geometria jest pojęciem szerszym od zbieżności, która jest ustawieniem kół do jazdy na wprost, zgodnie z normami producenta.

      GT 60 PLUS 

Wyposażenie sprzętowe, na jakim dokonujemy pomiarów to Polski wyrób firmy PRECYZJA, który gwarantuje dokładność pomiaru. Dotychczas wykonaliśmy ponad 500 pomiarów, przez okres trzech lat użytkowania. 

Urządzenie pozwala na precyzyjne opisanie danych, wydrukowanie ich po wykonanej usłudze z wyszczególnieniem pomiarów przed i po

Geometrię lub zbieżność należy weryfikować każdorazowo przy wymianie elementów zawieszenia oraz układu kierowniczego. Także, po wymianie przekładni kierowniczej, po kolizji drogowej czy wjechaniu w niepokojącą dziurę na drodze.

zbieżność kół toruń
geometria a zbieżność

Zbieżność kół

Zbieżność reguluje się poprzez wkręcanie bądź wykręcanie drążka kierowniczego w końcówce. Aby była możliwość jakiegokolwiek ustawienia, te dwa elementy muszą mieć swobodę ruchu. Z uwagi na częste zabrudzenia oraz wiek pojazdu, często samo ustawienie wiąże się z wymianą powyższych elementów. 

Celem umówienia się na usługę zadzwoń pod numer:

                      790 520 122

Szybko, fachowo i profesjonalnie!

Czas trwania usługi zależny jest od wykonywanego zakresu i mieści się pomiędzy 30 a 120 minut.
Zapraszamy