790 520 122

wymiana oleju

SERWIS OLEJOWY

Olej samochodowy jest dla samochodu niczym krew dla naszego ciała. Odpowiednia jego lepkość oraz ilość jest niezbędna ku temu, by silnik był w stanie pracować w odpowiedni dla siebie sposób.

Wymiana oleju jest podstawową jednostką serwisową, a jego regularna wymiana, zgodnie z zaleceniami producenta, jest podstawą do ciągłości gwarancji pojazdu. Właściwości smarne oleju określane są przez normy ich producentów.

NAPRAWA ZAWIESZENIA

Układ zawieszenia jest tym, który łączy karoserię pojazdu z układem jezdnym oraz silnikiem. Odpowiada on za stabilizację pojazdu, utrzymanie prawidłowego toru jazdy a także za redukcję drgań silnika i skrzyni biegów. 

Do elementów zawieszenia należą między innymi:

 • Amortyzatory i sprężyny
 • Poduszki silnika
 • Stabilizatory
 • Wahacze oraz jego elementy

Uszkodzone zawieszenie daje o sobie znać poprzez niepokojące dźwięki, bądź niestabilność podczas prowadzenia pojazdu.

wymiana rozrządu

WYMIANA UKŁADU ROZRZĄDU

Układ rozrządu odpowiada za przeniesienie napędu z wału korbowego silnika na układ zapłonowy, umożliwiając stabilną i równą pracę silnika. Silniki są napędzane dwoma rodzajami układów: 

 • łańcuchowym
 • paskowym

Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Aby ich praca była odpowiednia i zgrana, układ zawiera w sobie wiele czujników służących do ich synchronizacji. Terminowa wymiana daje pewność funkcjonowania i brak kosztownych awarii. 

NAPRAWA UKŁADU NAPĘDOWEGO

Nawet najsprawniejszy silnik nie spowoduje przemieszczenia pojazdu o metr, bez kompletnego układu napędowego. W jego składzie znajdują się:

 • Skrzynia biegów
 • Półosie napędowe
 • Sprzęgło i koła zamachowe
 • Most i reduktor
 • Przeguby homokinetyczne

Żywotność układu napędowego zależna jest od stylu jazdy oraz doświadczenia kierowcy. Naprawy należy jednak wykonywać w profesjonalnym serwisie, znającym się na diagnostyce. 

wymiana sprzęgła
wymiana tłumika

UKŁAD WYDECHOWY

Gdy pojazd zaczyna hałasować bardziej niż zwykle, to zazwyczaj jest to oznaką wypalonego elementu układu wydechowego. Nawet małe nieszczelności mogą doprowadzać do szału najbardziej doświadczonych kierowców. Dochodzi często do tego nieprzyjemny zapach spalin wewnątrz pojazdu. 

Do diagnostyki tłumików wydechowych często wystarczy kanał diagnostyczny. W zależności od miejsca uszkodzenia, tłumik należy wymienić, bądź dokonać jego naprawy. Wyposażony w odpowiednie narzędzia warsztat samochodowy jest w stanie usunąć szybko i sprawnie “śmierdzącą” usterkę.

UKŁADU ZAPŁONOWEGO

Do uruchomienia silnika spalinowego wymagane są dwa elementy: Paliwo oraz powietrze. Pojazdy z układem benzynowym wymagają do uruchomienia świece zapłonowe, dające iskrę w odpowiednim momencie. Natomiast wyposażone w świece żarowe, silniki Diesla podgrzewają powietrze dostające się do komory spalania, ułatwiające rozruch. 

Oprócz świec układ zapłonowy zawiera w sobie inne elementy, mające wpływ na uruchamianie pojazdu. Ich usterki są łatwo zauważalne w pracy silnika oraz poprzez drgania. Do poprawnej weryfikacji wymaga jest diagnostyka komputerowa.

Naprawa wentylatora

UKŁAD KOMFORTU

Obecnie standardy w pojazdach użytkowych podnoszone są z każdy modelem. Elektryczne szyby, lusterka, asystent parkowania, czujniki zderzeniowe, czujniki cofania, kamery samochodowe, klimatronic i wiele, wiele innych układów sprawia, że układ komfortu stał się niezbędny w każdym pojeździe.

Zawiera w sobie wiele elementów elektrycznych, połączonych ze sobą w jedną, spójną całość. Jego diagnostyka i naprawa często wymaga wiele skupienia oraz doświadczenia w pracy. 

Procedura usługi

1

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas i zapytaj o wycenę oraz odpowiedni termin

2

Przyjedź i zostaw pojazd do naprawy

Przekaż nam wszelkie informacje dotyczącej twojego pojazdu

3

Naprawa pojazdu

Tutaj wykonujemy usługę, bądź korzystasz z samochodu zastępczego

4

Odbierz naprawione auto

Powiadomimy cię, kiedy twój samochód będzie naprawiony i gotowy do odbioru.

Zadzwoń już teraz!

Zrobimy kalkulację

Umówimy na dogodny dla ciebie termin

Ustalimy korzystne warunki cenowe